Arduino GSM Shield

gsmkontrol@gmail.com

Genel Özellikler

Vin : Besleme gerilimini bu pinden uygulanır. 4.5V ile 30V arası gerilim uygulayabilirsiniz. Arduino ile kullanırken tavsiye edilen 7-12V. Kullanacağınız güç kaynağı minimum 1.5A olmalıdır. Arduinoyu sadece bilgisayarın USB portundan bağlarsanız veya 1.5A 'den daha küçük çıkışı olan bir adaptör kullanırsanız kart yeterli akımı alamadığından reset atacaktır.

5V : Kullandığınız işlemcinin voltajını bu pinden gsm kartına giriniz. Portlar arası voltaj ayarlaması için kullanılmaktadır.

S1 Butonu : Modemi manual olarak açmak için kullanılır. Yaklaşık 1 saniye basılı tutmalısınız. (Modemi arduinonun D7 pininden programla da açabilirsiniz)

Power Ledi : Karta enerji uygulandığında yanar.

Net Ledi : Şebeke durum ledi modülün durumuna göre farklı şekillerde yanmaktadır. Bu sayede modemin açılıp açılmadığını, şebekeye bağlanma durumunu gözlemleyebilirsiniz.

 Led Durumu    Modül Durumu
 Kapalı  Modül açık değil
 64ms açık/800ms kapalı  Modül açık,
 şebekeye bağlı değil
 64ms açık/2000ms kapalı  Modül açık,
 şebekeye bağlı


Anten Konnektörü : Female SMA konnektörü ile herhangi bir GSM anteni kullanabilirsiniz.

TX : Modem Transmit Data

RX : Modem Receive Data

PWR : On Off butona paralel bağlıdır. Modülü işlemci üzerinden açıp kapatmak için kullanılır. Modülü açmak için 2 saniye kadar High yapıp sonra Low yapmak yeterlidir. Aynı şekilde modülü kapatmak için de 2 saniye High yapıp sonra Low yapmak gerekir.

 

Gsm Shield Arduino